Magazin cikkek

TehetségPaletta Zalaszentgróton

Több, mint húsz versenyszám, és csaknem kétszáz fellépő. Ez volt a Nemzeti Művelődési Intézet által meghirdetett TehetségPaletta 2026 zalaszentgróti bemutatója számokban, de a június 6-ai program jóval több volt ennél.


A TehetségPaletta Program eredeti célja ugyanis az, hogy bemutatkozási, fejlődési és kapcsolatépítési lehetőséget biztosítson az amatőr művészeti közösségek és alkotók számára a Kárpát-medencében. A program nem verseny, a szakmai mentorálás, az egymástól való tanulás és a hálózatosodás eszközeivel támogatja a résztvevők művészeti és közösségi megerősödését, az út pedig az online mentoráláson, a megyei bemutatókon és nyári szakmai táborokon keresztül egészen a TehetségPaletta 2026 októberben rendezendő Kárpát-medencei fesztiváljáig vezethet.

A Városi Művelődési Központban megrendezett sokszínű, verset, prózát, színjátszást, népzenét, képzőművészetet csokorba kötő szentgróti bemutató résztvevőit Baracskai József, Zalaszentgrót polgármestere és Farkas Ildikó, az NMI Zala vármegyei igazgatója köszöntötte, a produkciókat pedig négy mentor kísérte figyelemmel: Dervalics Renáta, az Nemzeti Művelődési Intézet munkatársa, Bodnár Sándor, a Zalaszentgróti Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója, Kardos Ferenc néprajzkutató, könyvtáros illetve Tompagábor Kornél, a zalaegerszegi Kvártélyház Szabadtéri Színház Kft. ügyvezetője.

● VIRRASZTÓ ZSOLT