Magazin cikkek

Egyetlen ponttal maradtak le

Véget ért a felnőtt női bajnokság, a Zalaszentgróti Városi Kézilabda Klub felnőtt csapata mindössze egyetlen ponttal csúszott le a dobogós helyezésről, s a negyedik helyen végzett.


Császár József, a klub elnöke gratulált a csapatnak, s értékelték a Császár Renáta edző által irányított a csapat 2025/2026-os évadban nyújtott teljesítményét. Úgy fogalmaztak: „Gratulálunk a csapatnak, és nagyon büszkék vagyunk a ZKC teljesítményére, a 2025/2026-os évadban elért eredményére. A négy vármegyét felölelő tizenhárom csapatos bajnokságban, tizennyolc mérkőzést játszottunk. Az alapszakaszt négy győzelemmel és két döntetlennel zártuk, és meglepetésre a felsőházba jutottunk. Az előző szezonban ez nem sikerült, így nyomás és tét nélkül indultunk neki a felsőházi fordulóknak. Ebben a szakaszban is voltak nagyon jó mérkőzéseink, három győzelemmel és egy döntetlennel zártuk a felsőházi rájátszást. Összesítésben egyetlenegy ponttal csúsztunk le a dobogóról. Egyik szemünk sír, a másik nevet. Közel voltunk a dobogóhoz, de összességében elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel, az elért eredménnyel. Külön büszkeség, hogy a felsőház gólkirályi címét Pál Kata Zsóka szerezte meg, aki nyolc mérkőzésen 57-szer talált a kapuba.”