Magazin cikkek

A közösség igénye

Tizennyolc napirendi pontot tárgyalt július 27-i ülésén a városi önkormányzat képviselő-testülete. A tanácskozáson a városvezetők több ingatlan értékesítéséről is döntöttek, közöttük szerepelt a Batthyány utca 8-10-es számon és a Gyár utca végén található telek. A képviselők az ülésen az összes napirendet egyhangú szavazással fogadták el. A részletekről Baracskai József polgármestert kérdeztük.


● A Batthyány utca 8-10-es szám alatti ingatlan értékesítésének segítéséről is döntött a képviselő-testület. Mit szeretne az önkormányzat, mi épüljön oda?

– A 2017-ben értékesítettük az ingatlant, az adásvételi szerződés tartalmazta a város elképzeléseit, a biztosítékokat, a kötbért és a visszavásárlási jogot. A vállalkozó részéről a beruházás nem valósult meg, így az ingatlan tulajdonjoga visszakerült Zalaszentgróthoz. Most újra meghirdetjük, pályázatot írunk ki az értékesítésére, amely természetesen megfelelő biztosítékokat fog most is tartalmazni. Marketinganyagot is készítünk a pályázathoz, ezt az ország több helyén ismertté tesszük, így hívjuk fel a befektetők figyelmét erre a lehetőségre. Azt szeretnénk, hogy ott egy kétszintes épületet emeljenek, alul üzletekkel, felül pedig lakásokkal. A képviselő-testületi ülésen döntöttünk több ingatlan értékesítéséről is. Célunk, hogy azokat adjuk el, amelyeket nem tudjuk saját erőből felújítani, az értékesítéssel viszont lehetőséget kínálunk a megújulásra is. Ilyenek például a Gyár utca végén található ingatlanok. Egy 2500 négyzetméteres terület értékesítéséről is döntöttünk, ez a Béke-liget mellett található. Az eladása egy további lépés ahhoz, hogy a volt vasúti ABC helyén megépüljön egy főként élelmiszert forgalmazó multilánc több száz négyzetméteres áruháza. Feltételként szabtuk azonban a terület parkosítását, a meglévő fák átültetését, illetve egy elektromos autókat kiszolgáló töltőállomás kialakítását is. A beruházó tájékoztatása szerint az üzlet a jövő év elején fog nyitni.

● Már egy hónapja új vezetője van a VMK-nak. Ön milyennek látja az eddigi tevékenységét?

– Ez év elején úgy döntött a város önkormányzata, hogy átszervezi a közművelődést Zalaszentgróton. Meghirdettük a vezetői állást, de megfelelő jelöltet nem találtunk rá. A szakértők az intézményi helyett egy rugalmasabb működési formát javasoltak a közművelődés feladatok ellátására, ezért alapítottunk egy nonprofit kft-t, és hirdettünk már ennek megfelelően újabb pályázatot. A helyi közművelődési munkát valóban a pályáztatáson nyertes Virrasztó Zsolt koordinálja már egy hónapja, s bár harminc nap alatt csodát nem lehet tenni, az utolsó önkormányzati ülésen több képviselő is elmondta, hogy véleménye szerint jó az az irány, amerre most a vezető elindult. Az is igaz, hogy Virrasztó Zsolt nincs könnyű helyzetben a kultúrának helyet adó, ötvenéves épület elavultsága, adottságai miatt, az önkormányzatnak tehát forrásokat kell találnia a VMK felújításához. Az új igazgató minden segítséget megkap a város vezetésétől, én a lakosságot arra kérem, hogy segítsék a vezető munkáját, akár építő jellegű kritikákkal is.

● Látványosan sokan vannak a Zalaszentgróton és a városrészekben szervezett rendezvényeken. Ön szerint mi ennek az oka?

– A 2020-ben kezdődött pandémia miatt szükségessé vált lezárások, az energiaválság, a meglóduló infláció nagyon rossz hatással volt a társadalomra. Felerősödött tehát az igény arra, hogy az emberek társaságban töltsék el idejük egy részét, együtt legyenek a barátaikkal, ismerőseikkel. Ennek is köszönhető egyebek között a zalaszentgróti rendezvények látogatottsága. Városunkban egyébként szinte minden igényt kielégítő események zajlanak idén, minden korosztály számára. A szórakoztató események mellett bőséges a kínálat a gyermekeknek, zenészeknek, sportolóknak hasznos időtöltést kínáló táborokból is.

■ Medvéssy Lajos