Üzletlánc-beruházás: márciusban indul a bontás
Hat napirendi pontot tárgyalt és fogadott el egyhangúan január 31-ei ülésén a város képviselő-testülete. Az ülésről és a város életével kapcsolatos más aktualitásokról Baracskai József polgármestert kérdeztük.
● A képviselő-testületi ülésen szó volt az élelmiszerlánc építkezésének csúszásáról. Mit tud erről?
– Szerencsére nincsen semmilyen nagyobb probléma, az üzletlánc részéről a szándék ugyanúgy megvan. Az építkezés csúszását az elektromos áramhálózat fejlesztése okozza, ami akár 30 hónapos késést is eredményezhet. A vállalkozóval folytatott megbeszéléseik során kiderült, hogy a bontás már márciusban elkezdődik, és bíznak abban, hogy az építkezés hamarosan elindulhat.
● Január utolsó napján intézményfenntartói megbeszélés zajlott az önkormányzatnál. Miről volt szó ezen a találkozón?
– A megbeszélésen a szociális és családsegítő központunk intézményfenntartásáról volt szó. Döntések születtek arról, hogy a különböző feladatokhoz milyen pénzügyi hozzájárulást fizetnek lakosságarányosan az önkormányzatok.
A szociális és családsegítő központot az intézményfenntartó társulási tanács tartja fenn, ami több település részvételével működik. Az egészségügyi központunk helyi kezekben van, mi annak idején nem adtuk át az államnak, tehát nem jutott olyan sorsra, mint az oktatási intézmények többsége. Évi negyvenmillió forint körüli összeggel járul hozzá Zalaszentgrót a jól felszerelt, rövid várólistákat tartó, megyei szinten is elismert egészségügyi központ működéséhez. Korábban is támogatta pár környező önkormányzat a helyi járóbeteg-ellátót, például az előző évben Türje, Zalaszentlászló és Batyk több mint 3 millió forinttal járult hozzá egy eszközbeszerzéséhez. Megkerestük a térség polgármestereit, hogy támogassák a zalaszentgróti egészségügyi intézményt, hiszen az ő lakosaik is igénybe veszik ennek a szolgáltatásait. Pozitív visszajelzéseket kaptunk tőlük. Közös célunk a térség polgármestereivel, hogy a zalaszentgróti járóbeteg-ellátó minél színvonalasabban működjön, ezzel is szolgálva a lakosság egészségügyi biztonságát.
● Az iskolai menzával kapcsolatban is történnek változások. Milyen fejleményekről van szó?
– A közösségi médiában már keringnek hírek az iskolai menzával kapcsolatban. A Vásártér Bt., az itteni közétkeztetést szolgáltató vállalkozás készített egy felmérést a svédasztalos étkezés kísérleti jellegű bevezetéséről, és kiderült, hogy a válaszadók több mint hetven százaléka igényli ezt a lehetőséget. Az óvodában egyébként már működik ez az étkeztetési forma, amely lehetőséget teremt a pazarlás visszaszorítására, a változatosabb étkezésre és az étkezési szokások egészségesebbé tételére. A hét egyik napján a menük között szerepelni fog egyébként húsmentes étel is. Bízunk , hogy az iskolások és szülők elégedettségére szolgál majd ez az új szolgáltatási forma, azaz a svédasztalos étkeztetés.
● MEDVÉSSY LAJOS