Magazin cikkek

Borbolya rovata: gyógyító növénycsodák

Drága Barátnőm!


Lemondtam egyik nap a gyerekem étkezését az iskolában. Visszakérdezett az ügyintéző, hogy valami rendezvény van? Annyi volt a lemondás, a beteg gyerek. Sajnos végigsöpört közöttünk egy magas lázzal, köhögéssel, izomfájdalmakkal övezett nyavaja. De mindig van a szerencsétlenségben pozitívum is. Ez nem maradandó állapot! Jön és megy, még ha meg is szenvedteti a gazdául választott testet.

És mi a helyzet az idült állapotokkal? Azokkal a maradandó, makacsul ragaszkodó folyamatokkal, amik sok minden hátterében állhatnak, és csak nagyon állhatatos, elhivatott, és sokszor, nem pénztárcabarát módokon feltérképezhetőek? Ezek lehetnek gócok, amik egy góckutatás során elcsíphetők. Leggyakrabban egyébként fogászati körbetekintés alatt buknak le, de ott lehetnek egy visszatérő mandulagyulladásban, nőgyógyászati probléma hátterében vagy bélflóra eltérés mögött is. Úgy képzeld el a gócot, mint egy bázist, ahonnét ki tud időről időre lövöldözni a katona, de a nagy harcban aztán már maga sem tudja, hogy ki az ellenség és ki a civil. Így alakulnak ki például azok az autoimmun állapotok, amikor olyan régóta felfokozott állapotban van már az immunrendszer, hogy mindenre „ugrik”, még a saját sejtjeidre is. Vége-hossza nincs ezeknek az életminőséget befolyásoló állapotoknak, krónikus fáradtság, autoimmunitás, hajhullás, daganatok, autizmus, Alzheimer-kór, meddőség, endometriózis, stb... Egy adat csak a felgyorsult folyamatok érzékeltetésére: míg körülbelül 50 évvel ezelőtt minden tízezredik gyermek mutatott autisztikus tüneteket, addig napjainkban minden harmincötödik gyermeket érint. Akkor mit is tegyünk? - merülhet fel benned jogosan a kérdés. Első a góckutatás. Van, hogy már itt fennakad a rostán a bűnös. Aztán jön a kutatósabb rész, hiszen van rengeteg gyorsteszt, privátlabor, F-scan vizsgálat (számítógépes, biorezonanciás kórokozómérés), ételintolerancia teszt (a keresztreakciók miatt is), nehézfém és környezeti mérgek kiszűrése és kivezetése… Hosszú a sor, ha beleveted magadat a témába. Addig, míg eldöntöd, hogy merre indulj, érdemes figyelmedet a már sokat emlegetett gyógyító növények csodájára vetned. Tudtad, hogy a máriatövis nemcsak májvédő, hanem vírusölő hatóanyagokkal is rendelkezik? Vagy hogy a feketeköménymag kilenc olyan vegyületet rejt, amit egyenként a Covid-19 elleni gyógyszerekben alkalmaztak? Vagy mennyire fontosak az antioxidáns bogyós gyümölcsök?

Szóval addig is, míg rendszerezed a stratégiát, irány „maci” – málnát, feketeribizlit, áfonyát, szedret, somot ültetni!

Borbolya

Utóirat: Ide írhatsz: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.